Sevel Dondurma Makinaları Yeni Sezonu Müşterileriyle Açtı

1949 yılında Türkiye’de dondurma makinası üreten Sevel Dondurma Makinaları yeni konseptini müşterileri ile paylaştı. 2012 sezonu açılışına Mec3 Uluslararası Demo Şefi İtalyan Massimo De Luca, Mec3 Türkiye Satış Direktörü Tunç Sevilgen, Siebin Uluslararası Demo Şefi Alexander Misiewicz ve Pastarom Demo şefleri Özcan Bengi ile Ali Baksı katıldı.

 

İlk bölümü ile iki yıl önce hizmete giren Sevel Showroom, ikinci bölümünde yeni pasta ve dondurma dolapları ile müşteri taleplerine göre, ürünlerini geliştiriyor. Firma sahiplerinden Ahmet Eriş, yüksek kalite standartları ile, her yıl yepyeni modelleri üreterek, satış sonrası servisleriyle müşterilerine hizmet vermekten gurur duyduklarını belirtti.

 

“Dolap değil mekan oluşturuyoruz”

 

İlk bölümde fırın, dikey dondurucular ve kapalı tip soğutucularla ilgili konsept yarattıklarını söyleyen Eriş, “Burada sadece dolap değil, mekan oluşturmayı amaçladık. Farklı farklı mekanlarda farklı farklı dolapları müşteriye veya alıcıya nasıl sunabiliriz bunu düşündük. Dolapların hepsi endüstriyel yani sanayi tipi dolaplar. Dondurma dolapları, pasta vitrinleri, teknolojinin son ürünleri arasında yer alıyor. Birlikte çalıştığımız dondurma ve pasta firmalarının, gerek pasta olsun, gerek dondurma ürünleri olsun, bu dondurmanın veya pastanın teşhir edilmesi gereken dolaplara ihtiyacı var. Dondurmanın ve pastaların üretim dolabına ihtiyacı var. Satılma dolabına ihtiyacı var” diye konuştu.

 

“Tüm dünya'ya ihracat yapıyoruz”

 

Gelişmiş ülkelere ihracat yaptıklarını kaydeden Eriş, “Üretimimizin yüzde 70’i yurtdışına, yüzde 30’u iç piyasaya yönelik çalışıyoruz. Amerika'dan Avusturalya'ya kadar tüm dünya'ya dolap ihraç ediyoruz. En büyük pazarımız ise Amerika. Çünkü Amerika'da da bir şirketimiz var. Amerika'dan sonra en çok ihracatı Avrupa'ya yapıyoruz. Almanya, Fransa ve İtalya, İngiltere, İspanya, en çok rağbet gösteren ülkeler. İhracat bölgelerimiz hep birinci dünya ülkeleri.  Arap ülkeleri ve üçüncü dünya ülkeleri daha az oluyor. Tüm birinci dünya ülkelerine şu anda ihracatımız var. Ürünlerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ürün yelpazemiz sürekli değişiyor, farklı ve yeni modeller yapmaya çalışıyoruz. Bizim kendi müşterimize sunduklarımızı, müşterimiz de kullanıcı tüketiciye yani son tüketiciye sunuyor. Hepsi koordineli bir şekilde ilerliyor. Bunun dışında Ar-ge çalışmalarımız, kurum içi eğitimlerimiz var. Her ay yeni bir ürün tarifesi yapmak zorundayız. Smyrna modelimiz son ürünlerimizden bir tanesi. Kübizm'den gelen gelişmiş tasarım ve 'minimalizm'in sade dik hatları, üstün soğutma teknolojisi ile Smyrna'da buluştu.”

 

İlk dondurma makinasından bu yana geçen zaman sürecinde, teknolojinin her safhasında kendini ispatlayan Sevel, başarılı bir çizgi, yüksek kalite ve performansla tüm dünyaya dondurma ve pasta dolabı ihraç ediyor. Sevel Dondurma Makinaları 2012 sezonu açılışı Gaziemir’de bulunan Sevel Showroom da gerçekleştirildi.

  • SİDAS MEDYA AJANS TANITIM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ
  • Fezvipaşa Bulvarı Çelik İş Merkezi Kat:3 D:302 Çankaya - İZMİR

  • +90 232 441 60 01
  • +90 232 441 61 06