Intertek Manisa Gıda Laboratuvarı Törenle Açıldı

1962 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Intertek Gıda ve Tarım Hizmetleri Manisa Gıda Laboratuvarının açılışını törenler gerçekleştirdi.

Bağımsız akredite gözetim ve test laboratuvarı hizmetlerini veren Intertek şu anda Türkiye’de 3 ana şirket, 7 laboratuar, 12 gözetim bölgesi ve 500’e yakın personeli ile tüketici ürünleri, gıda, tarım ve enerji sektörleri için çalışıyor. Açılışı  Manisa Vali Yardımcısı Mehmet Yüce, Intertek Dünya Müdürü Permar ve Türkiye Ülke Müdürü Heneghan, kurdele keserek yaptı.

Son olarak Afrika'ya giden yardım amaçlı gıda ürünlerinin testlerini yaptıklarını aktaran Intertek Dünya Müdürü Chetan Permar; "Testlerimizi, gezici laboratuvarımız da yaptık. Vietnam'daki su ürünleri için bir laboratuvarımız var. Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun olarak Avrupa'daki laboratuvarlarımızda değişik alanlarda testler yapıyoruz. Önce Alaşehir'de başlayan, şimdi de Manisa'da devam eden gıda çalışmalarımızla hizmet vermekten dolayı çok mutluyuz. Türkiye'de tarımın ne kadar önemli olduğunun farkındayız, milli hasılanın yüzde 10'una denk geliyor. Manisa'da sadece gıda değil, diğer hizmetleri de vereceğiz." şeklinde konuştu.

Dünyanın her yerinde çok değişik sektörlerde binlerce laboratuvarı ve 30 bini aşkın çalışanıyla test, gözetim, denetim, belgelendirme ve eğitim hizmetleri veren bir kuruluş olduğunu söyleyen Türkiye Ülke Müdürü Müge Heneghan da; "2007 yılında Alaşehir'de pestisit analizleri yapmak üzere ilk gıda laboratuvarımız faaliyete geçti. Türkiye’de faaliyetlerimiz 1962 yılından bu yana sürmektedir. O yıllarda başlayan gözetim hizmetlerine ilave olarak 1985 yılında tüketici ürünleri ve 1990 yılında da petrol ve petrol ürünleri testleri yapmak üzere kurulan laboratuvarlarımız eklenmiştir. 2007 yılında Alaşehir’de pestisit analizleri yapmak üzere ilk gıda laboratuvarımız kurulmuştur. Geçen yıl da Istanbul’da geniş kapsamlı diğer Gıda laboratuvarımız faaliyete geçmiştir. 2011 yılında satın alınan Moody Uluslarası Gözetim ve Belgelendirme firmasının Türkiye operasyonları da bünyemize katılmıştır. Bağımsız akredite gözetim ve test laboratuvarı hizmetlerini veren Intertek şu anda Türkiye’de 3 ana şirket, 7 laboratuar, 12 gözetim bölgesi ve 500’e yakın personeli ile tüketici ürünleri, gıda, tarım ve enerji sektörleri için çalışmaktadır."dedi.
  • SİDAS MEDYA AJANS TANITIM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ
  • Fezvipaşa Bulvarı Çelik İş Merkezi Kat:3 D:302 Çankaya - İZMİR

  • +90 232 441 60 01
  • +90 232 441 61 06