“Gıda Bilimi ve Teknolojisi” kitabı yayınlandı

Son yıllarda gıda sanayinin büyümesine ve farklılaşmasına bağlı olarak gıda bilimi ve teknolojisi önem kazandı. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt teknolojisi Bölümü Öğretim Üyeleri Prof Dr. Necati Akbulut ve Doç Dr Cem Karagözlü tarafından yazılan “Gıda Bilimi ve Teknolojisi” kitabı gıda sektörüne ve bu alanda çalışanlar için yol gösterici nitelikte hazırlandı.

 

Gıda Teknolojisi alanındaki boşluğu dolduracak kitap aynı zamanda ders kitabı olarak da Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okutulacak.

 

Toplam ondört bölümden oluşan kitapta; Gıda Maddelerinin Bileşimi,  Gıda Teknolojisinde Temel Muhafaza Prosesleri, Konserve Teknolojisi, Meyve Suyu Üretim Teknolojisi, Şeker Teknolojisi , Hububat Teknolojisi, Alkollü İçkiler Teknolojisi,  Sirke Teknolojisi, Turşu Teknolojisi,          Zeytin Teknolojisi, Bitkisel Yağ Teknolojisi, Süt Teknolojisi,  Et Ve Et Ürünleri Teknolojisi,  Gıda Katkı Maddeleri ve Gıda Güvenliği gibi çeşitli konularda teferruatlı, aydınlatıcı konulara yer veriliyor. Kitap alanında  büyük bir boşluğu dolduruyor.

 Sidas Yayıncılık Ltd. Şti. tarafından yayınlanan kitap, 294 sayfadan oluşuyor.

Kitap 20 TL den satışa çıktı.

 Kitabı 0 232 483 31 92 nolu telefondan yada sidasmedya@gmail.com  dan isteyebilirsiniz.   

  • SİDAS MEDYA AJANS TANITIM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ
  • Fezvipaşa Bulvarı Çelik İş Merkezi Kat:3 D:302 Çankaya - İZMİR

  • +90 232 441 60 01
  • +90 232 441 61 06