“ Türkiye Tarımında Yolculuk” kitabı yayınlandı

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr Harun Raşit Uysal tarafından kaleme alınan ve Sidas Medya’nın yayınladığı “Türkiye Tarımında Yolculuk kitabı yayınlandı.

 

Türkiye Tarımının son bir kaç yılının fotoğrafını çeken kitapta, Türk tarımının bugünü ve geçmişini bulacaksınız. Tarım ve tarıma dayalı gıda sanayinin durumu ve sorunlarının işlendiği kitabı bir solukta okuyacaksınız.

 

Üreticilerin uyanık olması gerektiğini belirten kitabın yazarı Prof Dr Harun Raşit Uysal; “1996 yılından itibaren Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) tarımda yaygınlaşmaya başlayınca küçük ve orta üreticiler için alarm zilleri çalmaya başladı. Çünkü o zamandan belliydi ki dünya tarımı uluslararası dev şirketler lehine yeniden yapılanacaktı. Maalesef bizim ülkemizdeki köylüler, bunun ayırdında olmadılar ve bütün bunları kötü kader olarak nitelendirdiler.”dedi.

 

 “Türkiye Tarımında Yolculuk kitabı Ekosektör, Milliyet, Ege, Yenigün, Üretici gazetelerinde yayınlanan köşe yazılarımdan derlendi diyen Prof Dr Harun Raşit Uysal; “ Kitapta  ağırlıklı olarak Türkiye tarımında uygulanan politikalar,  ikincil olarak gıda, beslenme ile çevre konuları ve az da olsa tarım dışı güncel konular işlendi. Kitap yakın geçmişteki bazı olayları size hatırlatacaktır. Bu konuda bir mum bile olacaksa ne mutlu bana.”şeklinde konuştu.

 

Sidas Yayıncılığın sektörel yayınları arasında çıkan kitap Türk Tarımına ışık tutacak niteliğini taşıyor.

 

 Kitap, 145 sayfadan oluşuyor.

 Kitap 10 TL den satışa çıktı.

 Kitabı 0 232 483 31 92 nolu telefondan yada sidasmedya@gmail.com  dan isteyebilirsiniz.   

  • SİDAS MEDYA AJANS TANITIM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ
  • Fezvipaşa Bulvarı Çelik İş Merkezi Kat:3 D:302 Çankaya - İZMİR

  • +90 232 441 60 01
  • +90 232 441 61 06