Süt Sempozyumu için Süt sektörü Tire’ye akın etti

Sidas Tanıtım tarafından düzenlenen Tire Süt Sempozyumu sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Tire Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen sempozyuma katılım yoğundu. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı organizasyondan katılımcılar memnun ayrıldı.

Özellikle süt üreticisi ve teknolojisi üreten firmaların yoğun ilgisi ile karşılaşan sempozyum geleneksel olarak düzenleniyor. Bilimsel editörlüğünü Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr Harun Uysal’ın üstlendiği sempozyumda, süt işletmelerinin sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı. Süt işletmeleri, mandıra sahipleri ve yöneticilerinin katıldığı sempozyumda, Türkiye’de süt hayvancılığı politikaları, Türkiye süt sektörü analizi, Gıda güvenliği açısından çiğ süt kalitesi, Süt sektöründe örgütlenme modeli, Süt işleme tesislerinde modernizasyon, Yasal mevzuat (5996 sayılı kanun) ve süt işletmelerinde onay işlemleri, Süt işletmelerinde genel ve özel hijyen kuralları, Süt sektöründe temel pazarlama yaklaşımları konunun uzmanları tarafından masaya yatırıldı.

Tire için bu sempozyum büyük şans diyen Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof Dr Harun Uysal; “Meslek Yüksek Okulu olarak bölgemizdeki süt işletmelerini bir araya getirerek süt sektörüne katkı sağladık. İzmir Türkiye süt üretiminde birinci sıraya yerleşti. Bölgemizdeki ciddi anlamdaki süt ve süt ürünleri üretiminin uluslararası standartlara getirilmesi ve gerekli koşulların sağlanması için bu sempozyumda tartışıldı.  Başarılı bir organizasyon gerçekleştirdik.”dedi.

Belli aralıklarla süt sempozyumları düzenlediklerini söyleyen Süt Sempozyumu Organizyon firması yetkilisi ve Sidas Medya Genel Müdürü Şakir Sarıçay ise; “Daha önce organize ettiğimiz iki süt sempozyum başarılı geçti. Bu üçüncü sempozyumunda başarılı geçmesi bizim için sevindiri. Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’den katılımcılar geldi. Ülkemizin süt konusunda önemli bilim ve iş adamları bu sempozyumda buluştu. Önümüzdeki dönemde farklı şehirlerde Süt Sempozyumları düzenlemeye devam edeceğiz”dedi.

Basına açık ve ücretsiz olan sempozyuma özellikle Küçükmenderes Bölgesi süt ve hayvan işletmelerinden yoğun ilgi gösterdi.

Sempozyuma Tire Süt Kooperatifi, Tire Kaymakamlığı, Tire Belediyesi, Ege Üniversitesi. Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Tire Süt Kooperatifi, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, İzmir İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği, Tire Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Tire Ticaret Odası, Tire Ziraat Odası ve Tire Esnaf ve Sanatkarlar Odası destek verdi. 

  • SİDAS MEDYA AJANS TANITIM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ
  • Fezvipaşa Bulvarı Çelik İş Merkezi Kat:3 D:302 Çankaya - İZMİR

  • +90 232 441 60 01
  • +90 232 441 61 06