“Zararlılarla Mücadele ” kitabı yayınlandı

İnsanların yaşam alanlarında gözüken zararlılar ile mücadele oldukça zordur. Son yıllarda gelişen teknoloji ve yeni yöntemler ile haşere mücadelesi gittikçe kolaylaşmaktadır. Gıda Yüksek Mühendisi Atıl Gedik’in yılların verdiği tecrübesi ve uygulamaları ile yazdığı “Üç Başlıkta Zararlılarla Mücadele” kitabı alanında büyük bir boşluğu dolduracak. Kitap zararlılarla mücadele etmek isteyen ve bu alanda çalışanlar için yol gösterici nitelikte hazırlandı. Kuşe kağıda ve tamamen renkli basılan kitap 240 sayfadan oluşuyor.

 

Zararlılarla Mücadele alanındaki boşluğu dolduracak olan kitap aynı zamanda ders kitabı olarak da Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okutulacak. Yıllarca Zararlılarla Mücadele konusunda çalıştığını belirten kitabın yazarı ve pest kontrol uzmanı Atıl Gedik; “Kitapta yer alan bilgiler uzun yıllar boyunca edindiğimiz çalışmaların ürünüdür. Amacım, kitapta bilimsel veriler üretmekten çok uygulayıcılar için rehber niteliğinde olmasıdır. Bu kitapta kullanılan resimlerin ve bilgilerin bazıları internet üzerindeki kaynaklardan, bazıları ise rutin hizmetler sırasında çektiğim fotoğraflardan oluşturulmuştur.”dedi.

 

Toplam üç bölümden oluşan kitapta; İlk bölümde Kemirgenler, uçan zararlılar, yürüyen zararlılar, depolanmış ürün zararlıları, parazitler, sürüngenler anlatılırken, ikimnci bölümde ise; Uluslararası Kalite & Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri Standartları ve Ulusal Mevzuatın Zararlı Mücadele konularına bakış açısı ve gereksinimleri konusunda bilgiler veriliyor. Üçüncü bölümde ise; Biyosidal ürün uygulayıcısının sorumlulukları gibi çeşitli konularda teferruatlı ve aydınlatıcı konulara yer veriliyor. Kitap alanında  büyük bir boşluğu dolduruyor.

 Sidas Yayıncılık Ltd. Şti. tarafından yayınlanan kitap, 240 sayfadan oluşuyor.

Kitap 20 TL den satışa çıktı.

 Kitabı 0 232 483 31 92 ve 0555 530 77 12 nolu telefonlardan yada sidasmedya@gmail.com  dan isteyebilirsiniz.    

  • SİDAS MEDYA AJANS TANITIM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ
  • Fezvipaşa Bulvarı Çelik İş Merkezi Kat:3 D:302 Çankaya - İZMİR

  • +90 232 441 60 01
  • +90 232 441 61 06